Vývoj larev v obrazech

Jedno přísloví říká: „Jeden obrázek je lepší než tisíc slov“. Představuji Vám tedy článek o pěti tisících slovech.

Larvy jsou na fotografiích přibližně 3 měsíce staré. Velmi dobře jsou viditelné žábry, díky kterým larvy na první pohled připomínají dráčky. Larvy ještě nemají žádné zbarvení, snadno by se daly splést např. s larvami čolků. Ačkoli jsou dospělí mloci aktivní především v noci, larvy jsou aktivní i přes den. Ve vodě totiž nemusejí řešit teplotu ani vlhkost.

První fotografie zleva zachycuje dráčka číhajícího v úkrytu. Na druhé dráček jen tak lelkuje, ale budete-li pozorní, uvidíte na ní i berušku. Na dalším snímku je larva zachycena přímo při lovu – pronásleduje berušku (beruška se do záběru bohužel nevešla). Na čtvrté fotografii je vidět larva bez části nohy. K poranění došlo buď během transportu nebo ji pravděpodobněji ukousla jiná larva. Larvy jsou totiž velmi dravé a napadají se i navzájem. Často dochází ke vzájemnému kanibalismu. Avšak regenerace je u mloků velmi rychlá a při opuštění vody měl mlok již nohu dorostlou.  A jestlipak poznáte, co se skrývá za červenými fleky na poslední fotografii?

Salamandra salamandra - mlok skvrnitý Salamandra salamandra - mlok skvrnitý Salamandra salamandra - mlok skvrnitýSalamandra salamandra - mlok skvrnitýSalamandra salamandra - mlok skvrnitý

2 Comments

  1. Pingback: S jídlem roste chuť | Salamandra

  2. jéééé to je dobrý ty fotky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *